• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-13 14:38:47

Czy fryzjer to dobry zawódWiele młodych osób zastanawia się, jaką szkołę wybrać po szkole gimnazjalnej. Coraz częściej młodzież decyduje się na szkoły, które zapewnią im tak zwany fach w ręku i wyuczony zawód. Jednym z najczęściej wybieranych zawodów jest fryzjer.

 

Fryzjerstwo to zawód usługowy polegający na kompleksowym zajmowaniu się włosami klienta. Wśród fryzjerów znajdziemy takich, któzy zajmują się tylko włosami konkretnej płci, na przykłąd fryzjer męski lub fryzjer damki, a także fryzjerów uniwersalnych lub takich, którzy specjalizują się w czesaniu lub farbowaniu włosów. Wielu z fryzjerów w swojej ofercie ma również pielęgnacji męskiego owłosienia na twarzy - baki, wąsy i broda. Jeszcze kilka lat temu podstawowym narzędziem pracy fryzjerów była brzytwa.

 

Obecnie w zakładzie fryzjerskim znajdziemy całe mnóstwo przyrządów służących do pielęgnacji i stylizacji włosów. Do narzędzi takich należą suszarki, golarki, prostownice, lokówki. Zawód fryzjera istnieje od wielu, wielu lat. I mimo tego, że obecnie każdy z nas ma dostęp do przyrządów służących do stylizacji włosów, to i tak najczęściej korzystamy z usług fryzjera..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy fryzjer to dobry zawód
Nick: