• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-13 14:42:03

Na czym polega fryzjerstwoFryzjerstwo to jeden z najstarszych zawodów świata. Odkąd człowiek wyszedł z jaskiń, zaczął dbać o swój wygląd. A właśnie czyste, zdrowe i przycięte włosy od wielu, wielu lat są wyznacznikiem piękna.

 

Już na starożytnych malowidłąch widzimy jak ówczesni ludzie dbali o wygląd swoich włosów. Dziś także Fryzjerstwo jest jednym z bardziej cenionych zawodów. Konkurencja na rynku pracy wymaga jednak, by dzisiejszy fryzjer był nie tylko rzemieślnikiem, ale również prawdziwym wirtuozem w swoim fachu. Tylko pełne zaangażowanie w to co się robi pozwoli na wybicie się w tym zawodzie. Dobry fryzjer powinien pamiętać, że musi się rozwijać.

 

Techniki cięć, a także ich stylistyka zmieniają się bardzo często, nawet kilka razy w roku. Jedynie fryjer oferujący najmodniejsze cięcia i koloty włosów ma szansę przyciągnąć klientów. Fryzjer poza tym powinien być prawdziwym estetą. Musi umieć dobrać odpowiednią fryzurę i kolor włosów do konkretnej osoby. By całość współpracy mięzy fryzjerem a klientem przebiegałą sprawnie, fryzjer musi mieć wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne. Fryzjer kochający swoją pracę będzie potrafiłprzyciągnąć klientów, nawet w,śród największej konkurencji.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega fryzjerstwo
Nick: