• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-13 14:49:29

Farbowanie włosówFarbowanie włosów to zabieg, który umozliwia trwałą zmianę koloru włosów.  Zabieg ten najczęściej przeprowadzany jest w salonach fryzjerskich. Część kobiet decyduje się jednak na samodzielne farbowanie włosów w domu.

 

Źle przeprowadzone farbowanie włosów może jednak przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego warto udać się do fryzjera. Profesjonalny Fryzjer pomoże nam wybrać odpowiedni kolor. Ostatnią nowością w salonach fryzjerskich jest komputerowe dobieranie koloru włosów i fryzury. Dzięki odpowiednim programom możemy zobaczyć jak będziemy wyglądały po zakończonym zabiegu. Fryzjer przed rozpoczęciem koloryzacji wykonuje u klientki próbę uczuleniową. Ze względu na to, że farby do włosów zawierają dużo środków chemicznych w wielu przypadkach powodować uczulenie.

 

Amoniak zawarty w farbach koloryzujących wnika w głąb włosów. Wytwarzają się barwniki, które farbują włosy. Fryzjer dokładnie nakłada mieszankę farbującą. Każde pasmo musi zostać dokładnie pokryte, każde niedociągnięcie widoczne będzie po zmyciu farby. Farba pozostaje na włosach około pół godziny. Czasami treochę dłużej. Wszystko zależy od stanu włosa przed farbowaniem. Po zmyciu farby na włosy nałożona zostaje odżywka, która wspomaga regenerację włosów, a także pozwala na dłuższe zachowanie koloru..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Farbowanie włosów
Nick: