• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-13 14:53:09

Specjalistyczne zabiegi fryzjerskieW salonach fryzjerskich oprócz standardowych usług niejednokrotnie znajduje się oferta wykonywania specjalistycznych zabiegów fryzjerskich. Specjalistyczne zabiegi fryzjerskie to ogólna nazwa zabiegów, które przeznaczone są do intensywnej pielęgnacji włosów. Specjalistyczne zabiegi fryzjerskie podzielone są przeważnie na rodzaje, w zależności od typu włosów.

 

Do przeprowadzenia każdego zabiegu pielęgnacyjnego w zależności od rodzaju włosów stosuje się różne kosmetyki. Najczesciej stosowane specjalistyczne zabiegi fryzjerskie to zabiegi nawilżające. Włosy codziennie narażone są na przesuszenie. Spaliny, deszcz, suszenie – powodują one, że włosy tracą swój blask. Zabiegi nawilżające przywracają włosom elastyczność oraz blask. W skład preparatów nawilżających wchodzą m.in. Witaminy, proteiny, wyciąg z jojoby. Inny typ zabiegów to zabiegi regenerujące. Struktura włosa codziennie narażona jest na uszkodzenia.

 

Preparaty regenerujące zawierają skłądniki, które "naśladują" naturalne skłądniki włosa. Niejako wbudowują się w jego strukturę i stanowią tzw. cement. W skład preparatów regenerujących wchodzą m.in. Proteiny, kompleksy witaminowe, ceramidy, prowitamina B5. Inne specjalistyczne zabiegi fryzjerskie to m.in. Zabiegi na włosy wypadające, przetłuszczające się, zabiegi odżywiające skórę głowy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Specjalistyczne zabiegi fryzjerskie
Nick: