• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-14 08:53:36

Pielęgnacja włosów suchychWłosy stają się suche z wielu powodów. Codzienne suszenie, szczotkowanie, słońce – to oraz wiele innych czynników sprawiają, że włosy tracą swoją naturalną wilgoć. W przypadku osób o włosach suchych zaburzona zostaje czynność produkcji substancji natłuszczających włosy.

 

 

Włosy suche cięzko jest ułożyc. Puszą się, są matowe, niejednokrotnie dochodzi problem z rozdwajającymi się końcówkami. Pielęgnując włosy suche musmy pamiętać, że głównym naszym zadaniem jest nawilżanie i regeneracja. Kosmetyki do włosów suchych zawierają składniki, pomagające zachowac włosom optymalną wilgość.

 

Fryzjerzy zalecają, by osoby  posiadające włosy suche, zdecydowanie zrezygnowały z suszenia ich suszarkami. Nie zaleca się również korzystania z innych sprzętów do stylicacji włosów – prostownik, lokówek. Oprócz tego osoby o włosach sychych powinny zabezpieczać włosy przed wizytą w solarium lub opalaniem się na słońcu. Kosmetyki przeznaczone do włosów suchych sa bardzo delikatne. Ciężkie kosmetyki typu żele czy gumy, dodatkowo obciążają i przesuszają włosy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pielęgnacja włosów suchych
Nick: