• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-14 08:55:37

Pielęgnacja włosów tłustychWłosy tłuste to takie, które u swojej nasady są pokryte łojem. Jeśli dzieje się tak już po jednym dniu od umycia głowy – to masz poważny problem. Pamiętaj, aby tych objawów nie lekceważyć. Z pewnością się ze mną zgodzisz..

 

Włosy tłuste  nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Przetłuszczone włosy powstają w wyniku nadmiernego wydzielania się łoju przez gruczoły łojowe. Istnieje wiele sposobów na pielęgnacje włosów tłustych. Trzeba jednak dodać, że czynność tą, trzeba wykonywać niezwykle starannie. Pierwszą i jedna z najważniejszych uwag, które mogę Ci dać, to to, że chęć „ekspresowego” odtłuszczenia włosów może przynieść wręcz odwrotny efekt!. Dlatego też już na początku przyjmij do wiadomości, żę będzie to długotrwały proces.

 

Pierwszym sposobem jest dodanie do ostatniego spłókania sok z cytryny – na 1 litr wody – pół cytryny. Dobre efekty daje też nacieranie głowy wywarem z ziół np. korzeń świerzej pokrzywy. Innym sposobem jest nacieranie skóry głowy tonikiem alkoholowym. Pamiętaj tylko o tym, że wykonujemy to nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pielęgnacja włosów tłustych
Nick: