• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-14 08:57:45

Pielęgnacja włosów matowychZdarzyło Ci się tak, że twoje włosy stały się matowe. Błysku nie nadaje im nawet staranne umycie i odrzywki? Jedną z przyczyn matowych włosów jest twarda woda. Spróbuj myć swoje włosy przez jakiś czas wodą przegotowaną.

 

Pamiętaj, aby do spłókania urzywać wody schłodzonej – jest ona korzystna dla łusków twoich włosów. Moja kolejna rada! Do ostatniego spłókania  możesz użyć soku z cytryny lub dwie łyżeczki octu – sprawi to, że twoje włosy będą gładkie i lśniące. Zawsze po tym drobnym „zabiegu” należy dokładnie wycisnąć włosy i owinąć je natychmiast ręcznikiem. Kiedy będziesz je suszyła, kieruj strumień ciepła, zgodnie z kierunkiem ich porostu – nigdy pod włos! Bo to je może bardzo zniszyć.

 

Włosy matowe ma także inne podłoże. Warto wiedzieć, ze na nasze włosy w dużej mierze ma wpływ to co jemy. Wbogaćmy naszą dietę o witaminy odpowiedzialne za włosy. Jedzmy ryby i orzechy. Sposobów na połysk włosów jest bardzo wiele. Przeszukaj internet. Znajdziesz tam wiele porad. Na portalach internetowych dla kobiet znajdują się listy zabiegów zarówno tych profesjonalnych jak i domowych.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pielęgnacja włosów matowych
Nick: