• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-14 09:01:07

Pielęgnacja włosów rozdwajających sięJak pokonać rozdwojone końcówki? Nie raz kobiety zastanawiały się nad tym problemem. Na wszysko (no może prawie wszystko) jest rada. Najczęściej problem rozdwajających włosów napotykają osoby o włosach długich.

 

Przedstawie Wam kilka prczyczyn, przez które napotykamy na rozdwojone końcówki. Po pierwsze  - za dużo chemii – Szampony, szamponetki, farby. Używamy ich często – nieprawdaż ! Wiedz wieć, że aby skutecznie działały – farby muszą otworzyć strukturę włosa aby do niego przeniknąć. Często włos zostaje uszkodzony i jego struktura zostaje osłabiona.

 

Po drugie – Rozczesywanie! - Szorstka szczotka może doprowadzić do częstego łamania się włosa. Problem łamania powstaje również wtedy, kiedy na naszej głowie znajduje się sól albo chlor – dlatego, też zadbaj o to, aby po kąpieli w basenie, jak najszybciej spłokać włosy czystą wodą. Po trzecie – ciepło! - zbyt częste suszenie, falowanie, prostowanie wpływa bardzo niekorzystnie na nasze włosy. Używaj używek, które izolują ciepło od włosów -  używaj w miarę chłodnego strumienia ciepła..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pielęgnacja włosów rozdwajających się
Nick: