• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-13 14:36:46

Krótka historia fryzjerstwaFryzjerzy już od czasów starożytnych cieszyli się szacunkiem i poważaniem. Niezależnie od epoki i panującego stylu, większość ludzi korzystała z usług fryzjera. W starożytnym Egipcie Fryzjerzy rzadko zajmowali się stylizacją naturalnych włosów kobiet i mężczyzn. Za to tworzyli niesamowite wręcz peruki, zrobione zarówno z naturalnych włosów, jak i ze sztucznych materiałów.

 

Większe pole do popisu mieli fryzjerzy w starożytnej Grecji. Tam, zwłaszcza kobiety, lubowały się w czesaniu koków. Greczynki dbały o każdy element wyglądu. Lubiły wczepiać we włosy różne ozdoby. I właśnie konstruowaniem tych ozdób i ich wczepianiem we włosy zajmowali się fryzjerzy. Wraz z kolejnymi wiekami zmieniały się kanony piękna. I tak w średniowieczu fryzjerzy nie mieli dużo pracy, gdyż kobiety chowały włosy pod czepkami, a w baroku, gdzie uwielbiano loczki i skręty włosów, musieli się wiele napracować. Dziś również korzystamy z usług fryzjera bardzo często.

 

Co prawda mamy w domu wiele sprzętów do samodzielnej stylizacji fryzur, jednak wybieramy pójście do fryzjera. Jest to szczególnie miły obowiązek dla kobiet. Wizyta u fryzjera oprócz oczywistych korzyści w postaci nowej fryzury, pozwala na relaks i odprężenie oraz ploteczki w babskim gronie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Krótka historia fryzjerstwa
Nick: