• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-09-14 08:48:42

Codzienna pielęgnacjaWłosy stanowią istotny element wyglądu zewnętrznego. Zadbane włosy świadczą o człowieku. Nie tylko uważane są za symbol zdrowia, ale także o jego poczuciu estetyki i higienie osobistej. By włosy zachowały piękny wygląd nie wystarczy co jakiś czas pójść do fryzjera. Ważna jest codzienna pielęgnacja włosów.

 

Na czym powinna polegać codzienna pielęgnacja włosów? Przede wszystkim pamiętać nalezy, że każde włosy sa inne. Produkty, które dla jednych będą idealne, w przypadku innych zupełnie się nie sprawdzą. Dlatego na poczatek warto poznać typ włosów, którymi obdarzyłą nas natura. Główny podział włosów to włosy suche, tłuste i normalne. Oczywiście znajdziemy także inne podtypy włosów jak na przykład włosy  puszące się lub włosy z łupieżem. Codzienna pielęgnacja włosów polegałą będzie przede wszystkim na myciu włosów odpowiednim szamponem.

 

Szampony zawierają wiele składników odżywczych. Ich główną funkcją jest zmycie czodziennego brudu z włosów. Po umyciu włosów warto skorzystać z odżywki. odżywki również przeznaczone są do różnych typów włosów. Bardzo często stanowią uzupełnienie szamponu. Warto zwrócić uwagę na rodzaj odzywki. Niektóre nakłądamy na włosy suche, inne na mokre, niektóre wymagają spłukiwania, inne z kolei nie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Codzienna pielęgnacja
Nick: